Sultan Süleyman (Halit Ergenç), Prenses İsabella’yı (Melike İpek Yalova) esiri olarak tutmaya karar verir. Prenses İsabella, Sultan Süleyman’ın kölesi olmayı kabul etmeyecektir ve kendisine öğretilmeye çalışılan Türkçe’yi öğrenmemek için direnir.
Yakup Efendi Hürrem’in (Meryem Uzerli)istediği zehri yapar, Hürrem Sultan’a düşen ise bu zehri nasıl kullanacağını düşünmektir.
Bir an evvel Saray’dan kurtulmak için yollar arayan Prenses bulduğu ilk fırsatta kaçmayı deneyecektir. Bali Bey (Burak Özçivit) ise o gün kurtardığı güzel kızın peşinden sürüklenerek onu bulmaya çalışacaktır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.