Prenses’in (Melike İpek Yalova) İbrahim Paşa’ya (Okan Yalabık) bu denli yakın davranmasından hoşlanmayan Hatice Sultan daha fazla Prenses ile aynı çatı altında yaşamak istemez. Hürrem Sultan (Meryem Uzerli) Süleyman’ın (Halit Ergenç) gittikçe kendisinden uzaklaştığının farkındadır.

Prenses’ten kurtulmak isteyen Hürrem, Prenses İsabella’yla konuşmak için İbrahim Paşa’nın sarayına gider. Hürrem Prenses’le yüzleşecek mi? Prenses’in hayatta olduğunu öğrenen Gritti bu durumu kendi lehine çevirmek için nasıl kullanacaktır? Hürrem’in İbrahim Paşa için yaptırdığı zehir etkisini göstermeye başlar ve İbrahim Paşa hastalanır!

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.