Valide Sultan (Nebahat Çehre), Hürrem’in (Meryem Uzerli) dairesini Şehzade Mustafa’ya tahsis eder. Durumdan haberdar olmayan Hürrem, Mustafa ve Mahidevran’ı (Nur Fettahoğlu), dairesinin terasında görür… Bir kez daha bebeğini kaybetmenin acısını atlatamayan Hatice Sultan (Selma Ergeç), bu ölümden hala kendisini suçlamaktadır. Gördüğü rüyanın etkisi altında olan Hatice Sultan, Sultan Süleyman’ın (Halit Ergenç) İbrahim Paşa’ya (Okan Yalabık) hediye ettiği putları yıkar. Prenses ise Saray’dan kaçma planları kurmaktadır. Hatice Sultan’ın ise verdiği bir karar hayatına mı mal olacaktır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.