Bali Bey (Burak Özçivit), Armin’in (Müjde Uzman) İstanbul’a geri döndüğünü öğrenir. Yanına koştuğunda hasta yatağında yatan Armin ile karşılaşacaktır. Babası Armin’in aşk acısı yüzünden hastalandığını düşünmektedir…

Hürrem Sultan (Meryem Uzerli), Leo’nun (Seçkin Özdemir) günlüğünü İbrahim Paşa’dan (Okan Yalabık) almayı başarır. İbrahim Paşa ise bu günlüğün elinden gitmesinde Nigar Kalfa’nında (Filiz Ahmet)bir suçu olabileceğini düşünür.

Hatice Sultan’ın (Selma Ergeç) intihar denemesinden sonra araları iyice açılan İbrahim Paşa, Nigar Kalfa ile tehlikeli bir yakınlaşma yaşar. Hürrem Sultan Prenses İsabella’nın (Melike İpek Yalova) kaçmasına yardımcı olmak için bir kayık ayarlar. Prenses Saray’dan kaçmayı başarabilecek midir?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.