Saraydan kaçmaya çalışan Prenses İsabella (Melike İpek Yalova), İbrahim Paşa’ya (Okan Yalabık) yakalanmıştır. Prenses’in gemiye bindiğinden emin olan Gül Ağa (Engin Günaydın), Hürrem Sultan’a (Meryem Uzerli) Prenses’in artık İstanbul’da olmadığı müjdesini verir. Hürrem gerçeği öğrenince ne yapacaktır?

Armin’in (Müjde Uzun) iyileşeceğinden kuşkusu olmayan Bali Bey (Burak Özçivit)yola çıkmadan önce, Armin’e büyük bir sürpriz yapacaktır. Lakin Armin, hastalığına yenik düşerek Bali Bey’in kollarında ölecektir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.