Valide Sultan (Nebahat Çehre) ve Hürrem (Meryem Uzerli) gerilimi yükseliyor. Prenses İsabella’nın (Melike İpek Yalova) gittiğini düşünen Hürrem, zaferini kutlamak için taşlıkta bir eğlence düzenler. Hatice Sultan’ın (Selam Ergeç) ısrarıyla Topkapı Sarayı’ na erken dönen Valide Sultan, bu eğlenceye tanık olacaktır. Yaşanan tatsız olayların üzerine yapılan bu eğlence Valide Sultan’ı çok kızdırır…

İbrahim Paşa (Okan Yalabık) Sümbül Ağa’ya (Selim Bayraktar) Nigar’ı saraydan göndermesini söyler. Nigar Kalfa (Filiz Ahmet) Saray’dan sürülüyor mu? Bali Bey (Burak Özçivit) ise sevdiği kadın Armin’e (Müjde Uzman) son hazifesini yerine getirerek veda eder.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.