İbrahim (Okan Yalabık), Hürrem’in (Meryem Uzerli) Prenses’ten (Melike İpek Yalova) kurtulmak için her yolu deneyeceğinden emindir. Hürrem’e karşı korkunç bir planın hazırlığına girişir. İbrahim planını uygularken Nigar’ı (Filiz Ahmet) kullanmaktan çekinmez… Hürrem ve İbrahim arasındaki savaştan kim galip çıkacak?

Bali Bey (Burak Özçivit) kardeşinden, çocukluğundan beri tanıdığı Saliha’nın (Hande Subaşı), hala kendisini beklemekte olduğunu öğrenir. Bali Bey, Saliha’nın aşkına karşılık verecek mi? Valide Sultan (Nebahat Çehre), haremin düzenini sağlamak ve Hürrem’e bir ders vermek için Prenses İsabella’yı korumaya başlar.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.