Valide Sultan (Nebahat Çehre) ile Hürrem (Meryem Uzerli) arasında başlayan savaşın galibi kim olacaktır. Hürrem’in hırsları ne gibi sonuçlara yol açacaktır? Osmanlı İmparatorluğu, Avrupa’nın kalbine doğru bir sefer hazırlığı içindedir. Sultan Süleyman (Halit Ergenç); Bali Bey (BUrak Özçivit) ve İbrahim Paşa (Okan Yalabık) ile birlikte sefere gider.

Hatice Sultan (Selma Ergeç), İbrahim Paşa’nın sefere gitmesiyle Nigar’ı (Filiz Ahmet) yeniden kendi sarayında görmek istediğini Valide Sultan’a söyler. Leo’nun (Seçkin Özdemir) günlüğü Valide Sultan’ın eline geçer. Valide Sultan, Hürrem’e bir seçenek sunar; ya kalıp evlatları ile infaz edilecektir ya da Saray’dan gidecektir!

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.