Valide (Nebahat Çehre), Leo’nun (Seçkin Özdemir) defterini bulmuş, Hürrem’i (Meryem Uzerli) sorgulamaktadır. Hürrem suçsuz olduğunu anlatmaya çalışır lakin Valide Sultan ise Hürrem’e geleceği hakkında iki seçenek sunar. Hürrem zorlu bir kararın eşiğindedir… Hürrem’le tartışan Valide Sultan ölümcül bir kriz geçirir. Valide Sultan bu rahatsızlığı atlatabilecek midir? Hatice (Selma Ergeç) ve Mahidevran (Nur Fettahoğlu), Valide’nin hastalığından Hürrem’i sorumlu tutar. Hürrem’in ise başı beladadır, Hürrem defterin ortaya çıkmasına engel olabilecek mi?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.