Hürrem (Meryem Uzerli) uğradığı saldırıdan zorlukla canını kurtarır. Saldırganlardan kaçmak için ormana dalar ancak katillerden biri Hürrem’in peşini bırakmaz. Saldırganın Hürrem’e ulaşması an meselesidir. Hürrem Sultan canını kurtarabilecek mi?.. Malkoçoğlu (Burak Özçivit) diğer saldırganlardan birer birer kurtulur… Ancak Hürrem ve peşindeki katil çoktan uzaklaşmıştır.

Hürrem’e yapılan saldırının haberi saraya kadar gelir. Sultan Süleyman (Halit Ergenç) hiç beklemeden olayın olduğu ormana gelir. Herkes Hürrem’i bulmak için seferber olur. Hürrem bulunabilecek mi? Hürrem’e yapılan suikasti düzenleyenler kıskıvrak yakalanır. İbrahim Paşa (Okan Yalabık) olayla olan bağının ortaya çıkacak olmasından endişeli bir halde katillerin sorgusuna bizzat katılır. Gerçekler ortaya çıkacak mı?

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.