Sultan Süleyman (Halit Ergenç) ve Hürrem’in (Meryem Uzerli) nikahlandığı haberi hareme bomba gibi düşer. Valide Sultan (Nebahat Çehre) ve Mahidevran (Nur Fettahoğlu) olaya anlayış gösterecek değildir… Haremin diğer üyelerinin Hürrem’e karşı olan tutumları hızla değişmeye başlar, zira artık Hürrem Sultan ve harem için yeni bir dönem başlamıştır…

İbrahim Paşa’nın (Okan Yalabık) düğün coşkusu, kendisine düzenlenen bir suikastle yarım kalır. Olayın etkisi çabuk atlatılır ancak her şeyin yoluna girdiği düşünülen bir anda, İbrahim beklenmedik bir şekilde yataklara düşer. Sultan Süleyman’ın, sadrazamına yapılan bu saldırıya tepkisi çok sert olur. Bali Bey’e (Burak Özçivit) derhal emir verir; bu işi yapan her kim olursa olsun bulunacaktır!

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.