Valide Sultan (Nebahat Çehre), Hürrem’i (Meryem Uzerli) Süleyman’ın (Halit Ergenç) önünde konuşturmaya kararlıdır ve Hürrem’e bir tuzak hazırlar. Hürrem neler olup bittiğini anlamakta zorlanır. Hürrem, Valide Sultanın bu tuzağına düşecek midir? Sultan Süleyman duyduklarına ne tepki verecektir? İbrahim Paşa (Okan Yalabık) şifalı mağarada ölümle mücadelesine devam etmektedir. Nigar’ın (Filiz Ahmet) İbrahim Paşa’yı öptüğünü gören Sümbül Ağa ne yapacaktır?

İbrahim Paşa’nın hastalığı Hatice Sultan’ı (Selma Ergeç) çok üzer. Acılar içindeki Hatice adeta hayatına devam etmeyi reddeder. Valide Sultan ve Mahidevran (Nur Fettahoğlu) onu yaşama döndürmek için ellerinden geleni yapar. Tam çaresiz kaldıkları anda, yardım hiç ummadıkları birinden gelir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.