Matrakçı (Fatih Al) ve Nigar Kalfa’nın (Filiz Ahmet) düğün zamanları gelmiştir. Hürrem (Meryem Uzerli) bu düğün için özel olarak hazırlanır. Hürrem Sultan’ın kutlamalara gelişi Valide (Nebahat Çehre) ve Mahidevran’ın (Nur Fettahoğlu) sinirlerini altüst etmeye yeter…

Nigar Kalfa ise haremden ayrılmaktan dolayı mutsuzdur. Nigar yeni hayatına beklenmedik bir süprizle adım atar… Malkoçoğlu Bali Bey (Burak Özçivit) Aybige Hatun’u (Ezgi Etüboğlu) Saray’a getirmek ile görevlendirilir. Bu görev sırasında beklemediği bir sürpriz ile karşılaşacaktır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.