Mahidevran’ın (Nur Fettahoğlu) üzüntüsünü gören Şehzade Mustafa olaya dahil olarak babasının karşısına çıkar. Şehzade Mustafa, babasına artık bir çocuk olmadığını kanıtlamak istemektedir. Bu sırada İbrahim Paşa (Okan Yalabık) hiç beklemediği bir kaynaktan, kendisine suikastı düzenleyenin kim olduğunu öğrenir. Hemen durumun icabına bakmak ister.

Ancak suikastçinin elinde, İbrahim’in hiç tahmin etmediği bir koz vardır.Mahidevran Sultan, Şehzade Mustafa ile birlikte kendisinin ve Sultan Süleyman’ın (Halit Ergenç) isteği ile Edirne Sarayı’na gönderilir.Haremde ise rüzgarlar başka bir yöne doğru esmektedir. Valide Sultan (Nebahat Çehre) Hürrem (Meryem Uzerli) ile olan bu savaşına son vermek istemektedir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.