Sultan Süleyman’ın (Halit Ergenç) payitahta dönüşü gerginliği iyice artırır. Valide Sultan (Nebahat Çehre), aslanının kendisine göstereceği tepkiden endişeli. Hürrem (Meryem Uzerli) ise artık korkulu rüyalar görmek istemez ve kendisini korumak için yeni bir planın hazırlığına girişir. Hürrem’in gizli planı nedir? Hürrem’in haremdeki gücünü artırması Mahidevran’ı (Nur Fettahoğlu) rahatsız eder. Mahidevran, Hürrem’e rest çekmekten çekinmez…

İbrahim (Okan Yalabık) artık Hürrem ve Valide Sultan arasındaki gerginliği bitirmeye kararlıdır ancak bunun için attığı adımlar yeterli olacak mıdır? Şehzade Mustafa (Mehmet Günsur), Elif’i kaybetmekten dolayı üzgün. Mahidevran onun moralini düzeltmek ister. Şehzade Mustafa için bir eğlence düzenlenir. Mustafa karşında bulduğu sürpriz bir cariyeden çok etkilenir.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.