Şehzade Mustafa (Mehmet Günsur), Sultan Süleyman’ın (Halit Ergenç) huzuruna çıkar. Mahidevran’ı (Nur Fettahoğlu) korumak için sert bir konuşma yapar. Sultan Süleyman Şehzade’ye beklenmedik bir tepki gösterir. Şehzade Mustafa babasının tavrına karşı nasıl bir tepki vereceğini bilemez. Mustafa ve Nora (melisa Sözen) geç de olsa bir araya gelir. Nora Mustafa’yı etkilemek için çok tanıdık yöntemler kullanmaya başlar.

Sultan Süleyman üst üste haremde yaşanan olaylardan rahatsız olur. Hareme çeki düzen vermek için yeni bir karar alır. Daye’yi (Sema Keçik) eski görevine iade eder. Valide Sultan (Nebahat Çehre) ise Sultan Süleyman’ın kendi kararlarını ezip geçmesini içine sindiremez. Ana oğul karşı karşıya gelir. Bali Bey (Burak Özçivit), Matrakçı’nın (Fatih Al) İbrahim Paşa (Okan Yalabık) hakkında söylediklerinden şüphelenmiş bir şekilde İbrahim’e durumu anlatır.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.