İbrahim Paşa (Okan Yalabık), Nigar (Filiz Ahmet) konusunda dikkatli olması için Matrakçı’yı (Fatih Al) uyarır. Ancak payitahtın sokaklarında çoktan Nigar ve Matrakçı hakkında söylentiler dönmeye başlamıştır. Aybige memleketine dönmeyi istemektedir. Fakat Valide Sultan (Nebahat Çehre), Ay bige’nin gitmesine müsaade etmez. Aybige (Ezgi Eyüboğlu), Bali Bey’den (Burak Özçivit) çok tehlikeli bir ricada bulunur. İkili arasındaki tartışma yakınlaşmaya dönüşür.

Sultan Süleyman’ın (Haliğt Ergenç) tepkisi Mustafa’yı (Mehmet Günsur) çok üzer. Onunla görüşmeyi reddeder. Mahidevran (Nur Fettahoğlu) oğlunun bu kadar tavırlı davranmasından dolayı endişelenir. Şehzade Mustafa’nın bilhassa Cuma selamlığına katılmayacak olması çok tepki toplayacaktır. Mahidevran, Mustafa’yı ikna etmeye çabalar. Hürrem (Meryem Uzerli) ise Şehzade’nin verdiği karardan haberdar olur. Bu bilgiyi Sultan Süleyman’a ulaştırmaktan çekinmez.

Dizinin konusu Kanuni Sultan Süleyman ve Osmanlı İmparatorluğu tarihine damga vuran Hürrem Sultan etrafında kurgulanmıştır. Dizi, henüz şehzade olan Süleyman’ın, babası Yavuz Sultan Selim’in ölümü üzerine tahta geçmesi ve bu zamanlarda saray haremine cariye olarak getirilen Hürrem Sultan ile birbirlerine aşık olmalarıyla başlar.

Hürrem Sultan’ın intikam için başladığı iktidar oyununa, Valide Sultan, Pargalı İbrahim Paşa ve Şehzade Mustafa’nın annesi Mahidevran Sultan en büyük engel olur. Aşkı ile devleti arasında kalan Kanuni Sultan Süleyman ve oğulları için iktidar mücadelesine giren Hürrem Sultan ekranlara yansıtılmıştır.

Regisseur

Taylan Biraderler (1-103),
Yağız Alp Akaydın (104-139),
Mert Baykal (104-139)

Erscheinungsjahr

2011

Produzent

Tims Productions

Besetzung

Halit Ergenç (I. Süleyman), Nebahat Çehre (Ayşe Hafsa Sultan), Meryem Uzerli (Hürrem Sultan), Vahide Perçin (Hürrem Sultan), Okan Yalabık (Pargalı İbrahim Paşa), Selma Ergeç (Hatice Sultan)

Kommentieren

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.